دکتر فرهاد حافظی

دکتر حافظی در سال 1350 خورشیدی (1971 میلادی ) از دبیرستان البرز تهران فارغ التحصیل و در همان سال پس از شرکت در آزمون ورودی دانشگاههای دولتی و با کسب رتبه ی بیستم از بین هشتاد هزار شرکت کننده کنکور وارد دانشکده ی پزشکی دانشگاه شیراز ( دانشگاه پهلوی سابق) گردید و د ر سال 1358 ( جزء 7 نفر برتر دانشکده )  موفق به اخذ درجه ی دکترای پزشکی شد.

 

وی پس از گذرانیدن دوره ی رزیدنتی جراحی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال 1365 بورد تخصصی جراحی عمومی را کسب نموده و به لحاظ علمی و داشتن مهارت های جراحی در سال 1366 به عنوان استادیار جراحی دانشگاه علوم پزشکی تهران ( ایران سابق ) منصوب گردید.

 

در سال 1368 دکتر حافظی جهت گذارانیدن دوره ی فلوشیپ جراحی پلاستیک عازم انگلستان شد و دوره ی مذکور را در بیمارستان کودکان لندن Great Ormond St. و مرکز جراحی پلاستیک Mount Vernon به انجام رساند در سال 1371 موفق به اخذ درجه ی فوق تخصصی رشته ی جراحی پلاستیک گردید .

 

دکتر حافظی از سال 2002 میلادی عضو انجمن جراحان آمریکا (FACS) و از سال 2006 میلادی عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS) نیز بوده است .

 

دکتر حافظی نتایج تجربیات و تحقیقات خود را در یک کتاب و بیش از 45 مقاله علمی در مجلات معتبر خارجی و داخلی به چاپ رسانیده و به عنوان داور و عضو هیات تحریریه در چندین مجله ی علمی ایرانی و خارجی عضویت دارد. او همچنین با شرکت و سخنرانی در بیش از 60 کنفرانس داخلی و خارجی همچنان در امر آموزش و پژوهش فعال است.

 

دکتر حافظی از سال 1365 (1986میلادی) عضو جامعه جراحان ایران بوده و در سال 1376 توسط جراحان پلاستیک کشور به عنوان عضو هیئت مدیره انجمن جراحان پلاستیک و زیبائی ایران انتخاب و این سمت برای پنج دوره ی متناوب تمدید گردیده  و در حال حاضر نیز بعنوان یکی از اعضای هئیت مدیره انجمن یاد شده فعالیت دارد.

 

دکتر حافظی اردیبهشت ماه 1384 از استادیاری به درجه ی دانشیاری ارتقاء یافت و در سال 1389 به دریافت درجه ی استادی کامل نایل گردید. و به عنوان اولین استاد جراحی پلاستیک در دانشگاه تهران مشغول به کار می باشد .

دکتر حافظی با سابقه ی سی ساله کار در زمینه جراحی،  تجربیات کافی در انجام جراحی های پلاستیک ، به خصوص صورت و بینی ، جراحی های آندوسکوپیک، و همچنین دیگر جراحی های زیبایی را کسب نموده در حال حاضر در بیمارستان  حضرت فاطمه ( وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران ) و به عنوان رئیس بخش جراحی پلاستیک در بیمارستان آراد تهران مشغول به کار بوده و علاوه بر فعالیت در زمینه جراحی پلاستیک ، به امر آموزش و پژوهش نیز مشغول است .

آدرس : ایران – تهران – زعفرانیه – آصف – شماره 33 – واحد 12

تلفکس : 53 13 18 22 9821

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید

دیدگاه شما برای ما مهم است

   ارسال نظر

   *

   X
   - Enter Your Location -
   - or -